Scio testy 2023/2024

Scio testy jsou testy, které vytváří a vyhodnocuje soukromá společnost Scio s. r. o. Na základě výsledků těchto testů přijímá své budoucí studenty několik desítek vysokých škol v České republice. Existuje několik typů Scio testů. Nejpoužívanější testy jsou OSP (Obecné studijní předpoklady), ZSV (Základy společenských věd) a Matematika. Přehled všech testů najdete v menu vlevo nahoře.

Všechny testy jsou vyhodnocovány tzv. percentilem, který udává procento ostatních účastníků, které jste se svým výsledkem porazili. Hodnota percentilu se tedy pohybuje v rozmezí 0–100. Některé testy (jako např. OSP nebo ZSV) se však skládají z více oddílů; výsledek je potom aritmetickým průměrem percentilů jednotlivých oddílů. Ovšem některé vysoké školy mohou k určitému oddílu přihlížet více než k jiným.
příprava na scio testy

Termíny

Termíny testů jsou vyhlašovány každoročně společností Scio. Důležité je vědět, že ne všechny termíny jsou uznávané všemi školami a že většina testů se píše pouze v některých termínech. Pro konkrétní informace navštivte nejlépe webové stránky vysoké školy, na kterou se hlásíte.

Termíny Scio testů 2023/2024

9. prosince 2023
16. ledna 2024
3. února 2024
2. března 2024
23. března 2024
1. května 2024
25. května 2024
zdroj: www.scio.cz/nsz/terminy/
Sdílený kalendář termínů Scio zde.

Jak se přihlásit na Scio testy

Chcete-li absolvovat Scio testy, musíte se nejprve zaregistrovat na oficiálních stránkách společnosti Scio, kde si poté objednáte příslušný test (případně testy) v některém z termínů, vyberete si místo, kde budete test/y psát (obvykle jsou to krajská města) a celou objednávku zaplatíte. Cena jednoho testu se pohybuje v rozmezí cca 400–900 Kč, podle toho jakou variantu si zvolíte a jak brzo se ke zkouškám přihlásíte. (Čím dříve se přihlásíte, tím budete mít testy levnější.) Ujistěte se také v uživatelském rozhraní na stránkách Scio.cz, že jste dali souhlas s předáním Vašeho výsledku všem fakultám, na které se hlásíte.
Jak se připravit na Scio testy | 2022
Odběr novinek = Testy zdarma

Tento web je nezávislý a není přímo spojený se společností Scio ani s žádnou univerzitou.
Logo Vzdělávací skupina a nakladatelství Scholastik
Matěj Vitouch
Lelekovice 755
664 31 Lelekovice
IČ: 06616828
Aplikace na Google play StoreDoustupné na App Store OSP Aplikacehuaweiappgallery
Logo platby visaLogo MastercardPlatební brána ComGateČeská pošta logoZásilkovna logo
Copyright © 2024 Scholastik s.r.o.