Nemůžeš se rozhodnout mezi tím, jestli pořídit studijní plán, nebo učebnici? Obě varianty přinášejí výhody a nevýhody. Online studijní plán: […]
O tom, že se výsledek Scio testů udává v percentilu a že je tento percentil navíc harmonizovaný, jsme už psali. Vysvětlili jsme, jak se počítá, a díky tomu jsme ukázali, že všechny termíny Národních srovnávacích zkoušek jsou stejně náročné, tedy že žádný není nejjednodušší.
Jako vždy doporučujeme začít co nejdříve – jít hned na první termín se vyplatí z několika důvodů:
Rozhodujícím důvodem je především to, že některé fakulty akceptují pouze některé termíny, zpravidla to jsou pouze první termíny:
Při výběru termínu si tedy vždy zjistěte informace na stránkách vámi vybrané fakulty – tam naleznete ověřené informace, jelikož jsou přímo zprostředkovány školou. Pokud si nebudete jistí, například nebudete moct na stránkách školy informace o přijímačkách dohledat, nebojte se obrátit přímo na fakultu.
Z výše uvedeného vyplývá, že nemá cenu testy odkládat a že se vyplatí přihlásit se už na první termín. Mnohdy fakulty neaktualizují důležité termíny přijímacího řízení pro nadcházející rok s velkým předstihem. Můžete si alespoň pro představu vyhledat termíny a pravidla pro přijetí z předchozího roku – je pravděpodobné, že budou podobné. Na základě těchto orientačních informací se alespoň můžete začít připravovat s dostatečným předstihem.
Čím dříve si najdete vhodnou přípravu a sestavíte si podrobný časový studijní plán, tím méně stresu pro vás – a to se především v maturitním ročníku vyplatí! Naše studijní plány jsou sestavené tak, aby maximalizovaly vaše šance na přijetí. Při pořízení ročního studijního plánu navíc ušetříte a ještě získáte učebnice zdarma.
Nemůžeš se rozhodnout mezi tím, jestli pořídit studijní plán, nebo učebnici? Obě varianty přinášejí výhody a nevýhody. Online studijní plán: […]
Vhodně zvolená příprava na Scio testy je zásadní pro jejich úspěšné zvládnutí. Pro každého přitom může být ideální jiná příprava. […]