Oscio.cz Logo

Strategie ve Scio testech

Toto video je součástí kurzu OSP.


KOUPIT VIDEOKURZ

Strategie ve Scio testech je velmi důležitá, nezáleží totiž pouze na správném zodpovězení otázek, ale především jde o nejrychlejší průchod testem.

Protože pravděpodobně nestihnete vyřešit všechny úlohy v testu, tak je dobré začít úlohami, které vám zaberou nejméně času. Některé typy úloh jsou obecně jednodušší, a vyplatí se tak s nimi začít většině studentů. Naopak jiné typy úloh je lepší nechat si na konec. U popisu jednotlivých oddílů se dozvíte, které úlohy to jsou.

Strategie ve Scio testech

I když budete v testech dobře postupovat, stejně se dřív nebo později na nějaké úloze zaseknete. Proto je dobré zavést si systém značek, které budete v testu používat. Když narazíte na úlohu, o které vůbec nebudete vědět, jak ji řešit, tak si k ní udělejte značku (třeba křížek) a pokračujte dál. U jiných úloh nejspíš budete vědět, jak by řešení vypadalo, ale zabralo by vám příliš mnoho času. U takových úloh si udělejte jinou značku (třeba otazník) a začněte se věnovat další úloze.

Když budete mít všechny ostatní úlohy hotové, a ještě vám bude zbývat čas, tak se můžete věnovat úlohám s otazníkem. Úlohy s křížkem řešte teprve když budete mít hotové a zkontrolované i úlohy s otazníkem, a pořád ještě budete mít čas. To se může stát, pokud postupujete opravdu rychle nebo když si uděláte křížek u příliš velkého množství úloh. Je dobré si označovat i vyřešené úlohy (třeba fajfkou). Usnadní vám to orientaci v testu.

Příprava na Scio testy

Často lze některou z odpovědí na základě logické úvahy vyloučit i bez řešení úlohy. Můžete si tedy obdobně označovat i jednotlivé odpovědi. To vám ušetří čas, když se k úloze budete vracet.

Odpovědi zanášejte do záznamového archu průběžně. Nečekejte s tím až na konec oddílu. Žádný čas navíc nedostanete. V testu budete mít spoustu výpočtů a poznámek, správné odpovědi byste tedy už těžko dohledávali.

Pokud nějaké úlohy přeskakujete, tak si dejte pozor, abyste vynechali příslušný počet řádků i v záznamovém archu. Výsledky vyhodnocuje počítač, kterému nemůžete vysvětlit, že jste zanesli správnou odpověď, ale do špatného řádku. Ze stejného důvodu nemá cenu cokoliv do archu dopisovat nebo se snažit o opravy jiným způsobem, než jaký je předepsaný.

Na konci obou oddílu je vhodné nechat si nějaký čas na natipování úloh, které jste nestihli vyřešit. To se vyplatí, pokud se vám u úlohy povede alespoň jednu odpověď vyloučit. Nezapomeňte, že každá úloha je ohodnocena jedním bodem a u úloh se čtyřmi možnostmi ztrácíte za špatnou odpověď jednu třetinu bodu a u úloh s pěti možnostmi na výběr čtvrtinu bodu. Pokud by tedy všichni uchazeči jen slepě natipovali všechny odpovědi, tak by průměrný počet bodů byl nula. Když se vám ale podaří jednu nebo více odpovědí vyloučit, tak v průměru za tipnutí získáte více bodů, než kolik jich ztratíte.

Učebnice na Scio testy OSP obálka
Obsah učebnice na Scio testy OSP
Popis testů Scio z učebnice OSP
Úlohy OSP na Scio testy v učebnici
Řešení úloh v OSP testech Scio
Postup řešení úloh na OSP testy Scio
Zadní strana učebnice na Scio testy OSP

Tento článek je zkrácenou kapitolou z Učebnice OSP.

Naleznete v ní také stovky příkladů k procvičení.

Od 270 Kč


KOUPIT UČEBNICI

Odběr novinek = Testy zdarma

Tento web je nezávislý a není přímo spojený se společností Scio ani s žádnou univerzitou.
Logo Vzdělávací skupina a nakladatelství Scholastik
Matěj Vitouch
Lelekovice 755
664 31 Lelekovice
IČ: 06616828
Neplátce DPH
Aplikace na Google play StoreDoustupné na App Store OSP Aplikacehuaweiappgallery
Logo platby visaLogo MastercardPlatební brána ComGateČeská pošta logoZásilkovna logo
Copyright © 2024 Scholastik s.r.o.