Menu Zavřeno
student píšící Scio testy

OSP testy Scio 2021: Šest rad jak se úspěšně připravit

Rada 1: Udělejte si plán na OSP testy

OSP testy sice nejsou testy znalostí a nepotřebujete se tedy biflovat žádná data nebo jména, ale stejně bude příprava nutná, pokud usilujete o dobrý percentil.

Nechávat přípravu na poslední chvíli je přitom určitě špatná strategie. Dejme tomu, že přípravě na NSZ a OSP testy chcete obětovat 15 hodin (jestli je to moc nebo málo už zvažte sami). Máte sice možnosti zvládnout to během jednoho dne těsně před zkouškou, ale je velká pravděpodobnost, že budete vystresovaní a příprava tak nebude mít valný efekt. V krajním případě ji dokonce nakonec zcela proprokrastinujete. Vědomí, že jste přípravu zanedbali, vám jistě u zkoušky také příliš sebevědomí nepřidá. 

Zjistěte si tedy dobře, kdy je váš termín zkoušky a kolik vám tedy na přípravu zbývá času. Pak si rozvrhněte, že se budete připravovat třeba hodinu každý den až do zkoušky. Uvidíte, že tak budete klidnější, soustředěnější, a kdybyste týden před termínem zjistili, že pořád nedosahujete výsledků, jaké jste si představovali, tak máte šanci ještě zabrat.

Rada 2: Nespoléhejte se pouze na trénovaní úloh

Mnoho studentů se sice připravuje, ale přípravu omezuje na samotné trénování úloh. Je to samozřejmě lepší než přípravu zanedbat úplně, ale není to zdaleka ideální. U NSZ má naprosto zásadní charakter čas. Nestačí tedy úlohu vyřešit, musíte ji vyřešit rychle. A právě v tom vám čisté trénování úloh příliš nepomůže. Pravděpodobně tak budete řešit podobné úlohy vždy stejnou cestou. Podíváte se na úlohu a okamžitě ji začněte řešit tak, jak jste v minulosti řešili nějakou podobnou, protože víte, že se tak dostanete k výsledku. Vaše cesta však pravděpodobně nebude ta nejrychlejší. Věnujte tedy i čas tomu, abyste se naučili řešit úlohy efektivně. V opačném případě vás v Národních srovnávacích zkouškách předběhnout ti studenti, kteří to udělají.

Vyzkoušejte si úlohy z testů OSP

 Doplňte dvojice dle významu:

______ : PAST = ______ : HMYZPorovnejte dané hodnoty z pohledu větší/menší:

6/7 ze 3/5
4/9 ze 7/8


Rada 3: Nespoléhejte se sami na sebe

Nesnažte se vše zvládnout bez cizí pomoci. Můžete samozřejmě zkoušet různé způsoby, jak úlohy řešit co nejrychleji, ale proč objevovat už objevené? Dejme tomu, že jste se rozhodli přípravě věnovat 20 hodin. Za tenhle čas určitě na nejefektivnější způsob řešení všech typů úloh nepřijdete, nehledě na to, že by vám tak nezbyl už čas na procvičování. Naštěstí existuje poměrně hodně způsobů, jak tyto informace získat (podrobněji se jim budeme věnovat v poslední radě tohoto článku).

Rada 4: Mějte připravenou strategii

Kromě schopnosti řešit úlohy v co nejkratším čase musíte mít v rukávu ještě jedno eso −  STRATEGII. To zahrnuje například to, v jakém pořadí budete úlohy v testu řešit, jestli a jak budete tipovat nebo které úlohy budete přeskakovat. I když tohle může být individuální, protože každému vyhovuje něco jiného, tak i tady platí rada číslo 3. Nesnažte se všechno si udělat sami za cenu, že to budete dělat déle a pravděpodobně méně kvalitněji, něž už to udělal někdo jiný.

Rada 5: Na OSP testy procvičujte

Pokud máte v malíku strategii a umíte řešit úlohy efektivně, tak přichází na řadu samotné procvičování. To tvoří třetí pilíř kvalitní přípravy, proto ani to nesmíte zanedbat.

Kde ale vzít úlohy k procvičování? Zkuste úlohy tady na Webu o Scio testech. Poměrně dost jich nabízíme zdarma a pokud se vám budou líbit, tak si můžete koupit učebnici a prémiový účet. Získáte k dispozici celou naši databázi, která obsahuje přes 750 úloh. Navíc pro Vás máme k procvičování úloh aplikaci pro android. Můžete si ji stáhnout ZDE.

Pssssssst!

V naší učebnici OSP naleznete stovky příkladů k procvičení.

Naučíte se také všechny potřebné strategie a tipy, jak získat skvělý percentil.

Od 270 Kč

Rada 6: Volte kvalitní přípravu

Jak už bylo řečeno, není dobré snažit přijít ke správným informacím na vlastní pěst. Existuje spousta způsobů, jak získat informace, které potřebujete. Trh je plný různých kurzů a elektronických nebo i tištěných publikací. Při výběru, který produkt zvolíte, si dávejte pozor zejména na následující faktory:
• Cena
• Aktuálnost
• Záruky
• Hodnocení studentů

Více o jednotlivých faktorech se můžete dozvědět v našem článku Co musí splňovat kvalitní příprava.

Neváhejte, udělejte si plán a začněte se připravovat ještě dnes!

Pssssssst!

Pokud Vás čekají testy OSP, tak Vás s formou a strukturou testu může seznámit toto video s Markem Valáškem.

Toto video je součástí obsáhlého kurzu testů OSP.

Posted in Články, OSP

Test OSP a test ZSV ZDARMA!

Pro odběratele novinek jako dárek.