Menu Zavřeno

4 věci, které udělat, když se vám nepodaří NSZ

1. Uvědomte si, že ještě máte šanci

Dejme tomu, že vysoká škola přijímá uchazeče s percentilem 70 nebo vyšším. Na první pohled by se to tedy dalo interpretovat tak, že 70 procent lidí neuspěje. To platí ale naštěstí jen pro jeden konkrétní termín. Školy většinou akceptují někoklik termínů NSZ.  A v tom spočívá Vaše šance. Pokud jste nezískali percentil, který jste potřebovali, tak nevěště hlavu. Ještě zbývá dost termínů, ve kterých můžete zazářit. Navíc termíny jsou dostatečně daleko od sebe, takže se můžete na příští dostatečně připravit.

2. Zhodnoťte svoje možnosti

Na většinu vysokých škol se můžete dostat i jiným způsobem, než jen výsledkem z NSZ. Pokud vám tedy testy společnosti Sico nesedly (ať už OSP, ZSV nebo matematika), můžete zkusit ještě nějaký jiný způsob. Školy často mají svoje vlastní přijímací zkoušky, nebo vás mohou přijmout například na základě prospěchu. Zjistěte si tedy dobře, jaké máte možnosti a jaká cesta pro vás bude nejjednodušší.

3. Nalezněte svoji výhodu

Pokud jste na NSZ podruhé (nebo dokonce po třetí nebo po čtvrté), tak máte nad ostatními jednu velkou výhodu. Velkou roli totiž ve Vašem soustředění hraje stres. Většina účastníků se nachází v úplně nové situaci. Neví, co mají očekávat a v důsledku toho se dostávají pod tlak. Vy tuhle situaci už ale znáte. Zažili jste ji, a víte, co se bude dít. I proto se ujímají různé zkoušky nanečisto, kdy se co nejvíce napodobuje atmosféra zkoušek. Co může být ale víc jako zkoušky, než zkoušky samotné?

4. Poučte se ze svých chyb

Jestli jste u zkoušky nedosáhli výsledů, jaké jste očekávali, tak je na čase si otevřeně říct, že jste pravděpodobně něco zanedbali. Na vině bude s největší pravděpodobností vaše nedostatečná nebo nefiktivní příprava. To má velkou výhodu, protože pokud to přijmete jako fakt a poučíte se z chyb, tak můžete dosáhnout u následujících zkoušek daleko lepších výsledků. Nehledejte výmluvy a nesvalujte vaše výsledky na ostatní. Raději se poučte a napodruhé to můžete udělat lépe.

Posted in Články, OSP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Test OSP a test ZSV ZDARMA!

Pro odběratele novinek jako dárek.