16. 5. 2022

Příprava na zkoušky z angličtiny s aplikací English Me

Kategorie: 

Obsah

Studijní plán na přijímačky
K úspěšné přípravě na přijímačky na VŠ ti poslouží studijní plán. Najdeš v něm vše, co potřebuješ k úspěchu – videa, rady, typy strategie a samozřejmě spousty řešených úloh.
CHCI NA VYSOKOU!

Jako studenti angličtiny jste se již pravděpodobně setkali s webovými stránkami Help for English, na kterých najdete zdarma obrovské množství studijních materiálů, článků, testů a cvičení. Autoři tohoto portálu stojí i za webovou aplikací English Me, která může být ideálním pomocníkem při přípravě na zkoušky z angličtiny všeho druhu, včetně Cambridge zkoušek či Scio testů.

Use of English – multiple choice

Jistě tyto testy znáte. Dostanete větu, ve které je vynechané jedno místo, a vaším úkolem je z nabídky čtyř možností vybrat slovíčko, spojení či gramatickou strukturu, která se do věty hodí nejlépe. 

V English Me je několik tisíc takových testových otázek. Můžete si vybrat, jakou oblast gramatiky či slovní zásoby chcete procvičovat (např. minulé časy, frázová slovesa, idiomy apod.), nebo si počítačem nechat sestavit mix testových otázek určených pro vámi zvolenou úroveň angličtiny. Cvičit tak můžete téměř neomezeně.

Obrovským plusem těchto testů je, že každá otázka nabízí vysvětlení v češtině každé ze čtyř nabízených možností. U každé otázky si můžete přečíst, proč je správně pouze ta či ona odpověď a proč jsou ostatní možnosti špatně. Testy tedy pouze netestují, ale skutečně učí.

Use of English – word formation

Slovotvorba je také součástí mnoha jazykových zkoušek. Ve větě je vynechané slovo, jehož základní tvar je uvedený vedle. Za úkol máte najít odvozené slovo ve správném tvaru, které se hodí na vynechané místo ve větě. Zadané máte tedy např. AGREE, od kterého je potřeba odvodit slovo DISAGREEMENTS, protože jen to se hodí gramaticky i významově do předložené věty.

English Me testy na “word formation” dokáže tvořit zcela samo, a to téměř donekonečna. Z celé databáze několika desítek tisíc vět totiž dokáže na základě zvolené úrovně uživatele vybírat takové věty s takovými slovíčky, které jsou pro něho vhodné. Zatímco v běžných učebnicích si tuto disciplínu procvičíte na desítkách příkladech, v English Me jich jsou tisíce.

Listening comprehension

Poměrně inovativním způsobem je v English Me zpracované procvičování poslechu s porozuměním. Zatímco běžně taková cvičení vypadají tak, že posloucháte několikaminutovou nahrávku a odpovídáte hned na několik otázek, v English Me se jedná o nahrávky vět či souvětí. Ke každé nahrávce je jedna otázka. Uživatel se tak neztrácí v delších textech, ale navyká své ucho na to, že něco slyší a zároveň odpovídá na otázku, která je formulovaná jinými slovy. Odtud je pak už jen krůček ke zvládnutí delších poslechů, na které jsme zvyklí v učebnicích a zkouškách.

Další možnosti English Me

Webová aplikace English Me nabízí možností, jak si zlepšovat angličtinu online, ještě daleko více. Hravě si s ní můžete rozšiřovat slovní zásobu, prohlubovat pochopení nejrůznějších gramatických a lexikálních jevů, trénovat dovednost překládat apod. Skvělé je, že si ji na týden můžete úplně zdarma a bez závazků vyzkoušet, ani není potřeba zadávat svou kreditní kartu. Naleznete ji na www.englishme.cz.

Autor článku
Kateřina Šanderová

Kam dál

20. 12. 2023
Jak vypadají TSP v roce 2024

V akademickém roce 2023/2024 došlo ke klíčové změně v možnostech absolvování Testů studijních předpokladů neboli TSP – studenti mají nově možnost […]

31. 7. 2022
FVZ UO – Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany

FVZ UO – základní informace FVZ UO neboli Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany sídlí v Hradci Králové. Na fakultě studují […]

1 2 3 13
Všechny články
za odběr novinek
Testy ZDARMA
OSP a ZSV Scio a TSP MUNI

Tento web je nezávislý a není přímo spojený se společností Scio ani s žádnou univerzitou.
Logo Vzdělávací skupina a nakladatelství Scholastik
Matěj Vitouch
Lelekovice 755
664 31 Lelekovice
IČ: 06616828
Neplátce DPH
Aplikace na Google play StoreDoustupné na App Store OSP Aplikacehuaweiappgallery
Logo platby visaLogo MastercardPlatební brána ComGateČeská pošta logoZásilkovna logo
Copyright © 2024 Scholastik s.r.o.