8. 10. 2019

Co musí splňovat kvalitní příprava

Kategorie: 

Obsah

Studijní plán na přijímačky
K úspěšné přípravě na přijímačky na VŠ ti poslouží studijní plán. Najdeš v něm vše, co potřebuješ k úspěchu – videa, rady, typy strategie a samozřejmě spousty řešených úloh.
CHCI NA VYSOKOU!
Student, který se chce připravit na příjímací zkoušky (ať už Scio testy, TSP MUNI nebo jiné) má k dispozici mnoho různých kurzů a elektronických nebo tištěných publikací. Co si ale vybrat?
Při výběru, komu svěříte svoji důvěru, si dávejte pozor zejména na následující faktory.

Odpovídající cena

Cena je asi to první, na co se většina z nás podívá. Nehlídejte ale nikdy pouze cenu. Soustřeďte se také na to, co za svoje peníze dostanete. Pamatujte, že levnější produkt neznamená vždy horší. Stejně jako dražší příprava nemusí znamenat vyšší percentil. Některé společnosti si mohou za stejnou kvalitu účtovat několikanásobnou cenu. Než si tedy přípravu zakoupíte, je dobré porozhlédnout se i jinde a zjistit co nabízí ostatní.

Aktuálnost

Aktuálnost je důležité pohlídat si hlavně, když chcete při přípravě využít tištěné knihy nebo publikace. Testy OSP se mění a vyvíjí. Pokud zakoupíte starší materiály, můžete být nemile překvapeni. Skutečné Scio testy totiž mohou vypadat jinak, než jste se domnívali při přípravě.

Záruky

K některým produktům dostanete záruku vrácení peněz. Zhodnoťte sami, jestli je pro vás směrodatná. Někdy ji můžete uplatnit v případě jakékoliv nespokojenosti, jindy pouze při nepřijetí na školu. Výhodou první možnosti je, že když vám nebude daná příprava vyhovovat, jednoduše si necháte vrátit peníze a zkusíte něco jiného. Naopak pokud je možné záruku uplatnit pouze při nepřijetí a zjistíte, že vám nevyhovuje, stejně si pravděpodobně budete shánět přípravu jinou a doufat, že ta vám bude vyhovovat více. Může se tak stát, že budete zbytečně platit dvakrát.

Hodnocení studentů

Velkou pomocí může být také to, jak daný produkt nebo službu hodnotí jednotliví studenti. Pokud se například díváte v knihkupectví na příručku testů OSP, není vůbec od věci vzít chytrý telefon a přečíst si na internetu recenze skutečných čtenářů. Pokud vybíráte produkt na internetu, měly by být nějaké recenze nebo zkušenosti s produktem přímo u něj. Jestli tomu tak není, už tato samotná skutečnost může být podezřelá.

Pokud zvolíte přípravu, která splňuje všechny tyto aspekty, výrazným způsobem minimalizujete riziko, že své volby budete později litovat.
Autor článku
Matěj Vitouch

Kam dál

20. 12. 2023
Jak vypadají TSP v roce 2024

V akademickém roce 2023/2024 došlo ke klíčové změně v možnostech absolvování Testů studijních předpokladů neboli TSP – studenti mají nově možnost […]

31. 7. 2022
FVZ UO – Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany

FVZ UO – základní informace FVZ UO neboli Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany sídlí v Hradci Králové. Na fakultě studují […]

1 2 3 13
Všechny články
za odběr novinek
Testy ZDARMA
OSP a ZSV Scio a TSP MUNI

Tento web je nezávislý a není přímo spojený se společností Scio ani s žádnou univerzitou.
Logo Vzdělávací skupina a nakladatelství Scholastik
Matěj Vitouch
Lelekovice 755
664 31 Lelekovice
IČ: 06616828
Neplátce DPH
Aplikace na Google play StoreDoustupné na App Store OSP Aplikacehuaweiappgallery
Logo platby visaLogo MastercardPlatební brána ComGateČeská pošta logoZásilkovna logo
Copyright © 2024 Scholastik s.r.o.